meble-dla-dzieciMeblując pokój dziecięcy musimy brać pod uwagę nie nasze własne preferencje, ale wygodę i gusta naszego dziecka. Meble dla dzieci powinny być estetyczne i wygodne, ale pamiętajmy też o tym, że dziecko w swoim pokoju będzie spędzać czas nieco inaczej niż dorosły, będzie się w nim bawić. Taki pokój powinien sprzyjać zabawie, a jednocześnie być miejscem do wypoczynku. Jak połączyć obydwie funkcje?


Może wydaje się to dość trudne, ale wybór mebli dla dzieci jest dziś tak duży, że w gruncie rzeczy, przy odrobinie zaangażowania, nie powinniśmy mieć z tym problemu. Meble dla dzieci powinny umożliwiać dziecku swobodne poruszanie się po pokoju, powinny dobrze zagospodarowywać przestrzeń nie ograniczając jej i nie powodując zagrożeń, powinny umożliwiać dziecku łatwy dostęp do zabawek i innych jego rzeczy, a jednocześnie powinny organizować przestrzeń na tyle, by w pomieszczeniu panował porządek.

Kolorowo i przestronnie
Pokój dziecięcy nie może przytłaczać. Dzieci z natury są radosne i nie powinniśmy w nich tego tłumić. Dlatego też wybierając meble do takiego pokoju i malując wnętrze powinniśmy zadbać o to, by wokół dziecka było jasno i kolorowo. Nadmiar kolorów oczywiście też wskazany nie jest toteż w sytuacji gdy inne elementy wnętrza (np. ściany) są bardzo kolorowe meble powinny być raczej stonowane. Przestrzeń warto zorganizować w ten sposób, by centralna część pokoju pozostawała wolna. Meble należy ustawić tak, by jak najefektywniej wykorzystać przestrzeń stwarzając dziecku warunki do swobodnego przebywania w pokoju.

Zapraszamy do naszego sklepu stacjonarnego